Предлошка:Country data Саудиска Арабија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Саудиска Арабија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Саудиска Арабија

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Саудиска Арабија Наслов на главата статија (Саудиска Арабија)
flag alias Flag of Saudi Arabia.svg Назив на сликата (File:Flag of Saudi Arabia.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1938Saudi Arabia Flag Variant (1938).svg
navalNaval Ensign of Saudi Arabia.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Предлошка:Морнарица:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
SAU (преглед) Саудиска Арабија Саудиска Арабија
KSA (преглед) Саудиска Арабија Саудиска Арабија

Пример за употреба

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Саудиска Арабија|1938}} Саудиска Арабија
  • {{знамеикона|Саудиска Арабија|1938}}Саудиска Арабија

Употреба на алијас за пренасочување