Прејди на содржината

Предлошка:Country data Романија

Од Википедија — слободната енциклопедија

Оваа високоризична предлошка е заштитена од уредување со цел да се спречи вандализам. (дневник на заштувања). Ве молиме дискутирајте ги измените во страницата за разговор или барајте отстранување на заштитата. Можете да користите {{editprotected}} на страницата за разговор за да побарате од администарторот да изврши уредување наместо вас.

Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Романија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Романија

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Романија Наслов на главата статија (Романија)
flag alias Flag of Romania.svg Назив на сликата (File:Flag of Romania.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1948Flag of Romania (1948-1952).svg
1952Flag of Romania (1952-1965).svg
1965Flag of Romania (1965-1989).svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Поморското знаме на оваа земја е ист како државното знаме, што значи дека Предлошка:Морнарица го дава следново:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
РОМ (преглед) Романија Романија

Пример за употреба

  • {{знаме|Романија}} Романија
  • {{знамеикона|Романија}}Романија

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Романија|1948}} Романија
  • {{знамеикона|Романија|1948}}Романија

Употреба на алијас за пренасочување