Предлошка:Country data Република Конго

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Република Конго е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Република Конго

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Република Конго Наслов на главата статија (Република Конго)
shortname alias Конго (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of the Republic of the Congo.svg Назив на сликата (File:Flag of the Republic of the Congo.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1970Flag of the People's Republic of the Congo.svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
COG (преглед) Конго Конго
CGO (преглед) Република Конго Конго
Конго, Република (преглед)Предлошка:Country data Конго, РепубликаПредлошка:Country data Конго, Република
Конго (преглед) Конго Конго
Конго-Бразавил (преглед)Предлошка:Country data Конго-БразавилПредлошка:Country data Конго-Бразавил

Пример за употреба

  • {{знаме|Република Конго}} Република Конго
  • {{знамеикона|Република Конго}}Република Конго
  • {{државнознаме|Република Конго}} Конго

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Република Конго|1970}} Република Конго
  • {{знамеикона|Република Конго|1970}}Република Конго

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|COG}}Конго
  • {{државнознаме|COG}} Конго
  • {{знаме|COG}} Конго