Предлошка:Country data Ниуе

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Ниуе е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Ниуе

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Ниуе Наслов на главата статија (Ниуе)
shortname alias Ниеуе (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Niue.svg Назив на сликата (File:Flag of Niue.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Ниуе}} Ниуе
  • {{знамеикона|Ниуе}}Ниуе
  • {{државнознаме|Ниуе}} Ниеуе