Прејди на содржината

Предлошка:Country data Нигерија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Нигерија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Нигерија

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Нигерија Наслов на главата статија (Нигерија)
flag alias Flag of Nigeria.svg Назив на сликата (File:Flag of Nigeria.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
colonialFlag of Nigeria (1914–1952).svg
navalNaval Ensign of Nigeria.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Предлошка:Морнарица:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
NGA (преглед) Нигерија Нигерија
NGR (преглед) Нигерија Нигерија

Пример за употреба

  • {{знаме|Нигерија}} Нигерија
  • {{знамеикона|Нигерија}}Нигерија

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Нигерија|colonial}} Нигерија
  • {{знамеикона|Нигерија|colonial}}Нигерија

Употреба на алијас за пренасочување