Предлошка:Country data Мјанмар

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Мјанмар е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Мјанмар

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Мјанмар Наслов на главата статија (Мјанмар)
flag alias Flag of Myanmar.svg Назив на сликата (File:Flag of Myanmar.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
navalNaval ensign of Myanmar.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Предлошка:Морнарица:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
MMR (преглед)Предлошка:Country data MMRПредлошка:Country data MMR
MYA (преглед) Мјанмар Мјанмар

Пример за употреба

  • {{знаме|Мјанмар}} Мјанмар
  • {{знамеикона|Мјанмар}}Мјанмар

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: