Предлошка:Country data Бурма

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Бурма е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Бурма

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Бурма Наслов на главата статија (Бурма)
flag alias Flag of Myanmar.svg Назив на сликата (File:Flag of Myanmar.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1937British Burma 1937 flag.svg
1943Flag of the State of Burma (1943-45).svg
1948Flag of Burma (1948-1974).svg
1974Flag of Myanmar (1974-2010).svg


Пример за употреба

  • {{знаме|Бурма}} Бурма
  • {{знамеикона|Бурма}}Бурма

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Бурма|1937}} Бурма
  • {{знамеикона|Бурма|1937}}Бурма

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: