Предлошка:Country data Мозамбик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Мозамбик е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Мозамбик

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Мозамбик Наслов на главата статија (Мозамбик)
flag alias Flag of Mozambique.svg Назив на сликата (File:Flag of Mozambique.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1974Flag of Mozambique (1974-1975).svg
1975Flag of Mozambique (1975–1983).svg
1983Flag of Mozambique (1983).svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
MOZ (преглед) Мозамбик Мозамбик

Пример за употреба

  • {{знаме|Мозамбик}} Мозамбик
  • {{знамеикона|Мозамбик}}Мозамбик

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Мозамбик|1974}} Мозамбик
  • {{знамеикона|Мозамбик|1974}}Мозамбик

Употреба на алијас за пренасочување