Предлошка:Country data Малави

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Малави е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Малави

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Малави Наслов на главата статија (Малави)
flag alias Flag of Malawi.svg Назив на сликата (File:Flag of Malawi.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
2010Flag of Malawi (2010–2012).svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
MWI (преглед) Малави Малави
MAW (преглед)Предлошка:Country data MAWПредлошка:Country data MAW

Пример за употреба

  • {{знаме|Малави}} Малави
  • {{знамеикона|Малави}}Малави

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Малави|2010}} Малави
  • {{знамеикона|Малави|2010}}Малави

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|MWI}}Малави
  • {{државнознаме|MWI}} Малави
  • {{знаме|MWI}} Малави