Предлошка:Country data Либан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Либан е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Либан

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Либан Наслов на главата статија (Либан)
flag alias Flag of Lebanon.svg Назив на сликата (File:Flag of Lebanon.svg, прикажана горе-десно)


Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
LBN (преглед) Либан Либан
LIB (преглед) Либан Либан

Пример за употреба

  • {{знаме|Либан}} Либан
  • {{знамеикона|Либан}}Либан

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|LBN}}Либан
  • {{државнознаме|LBN}} Либан
  • {{знаме|LBN}} Либан