Прејди на содржината

Предлошка:Country data Лесото

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Лесото е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Лесото

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Лесото Наслов на главата статија (Лесото)
flag alias Flag of Lesotho.svg Назив на сликата (File:Flag of Lesotho.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1966Flag of Lesotho (1966–1987).svg
1987Flag of Lesotho (1987-2006).svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
LSO (преглед) Лесото Лесото
LES (преглед) Лесото Лесото

Пример за употреба

  • {{знаме|Лесото}} Лесото
  • {{знамеикона|Лесото}}Лесото

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Лесото|1966}} Лесото
  • {{знамеикона|Лесото|1966}}Лесото

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|LSO}}Лесото
  • {{државнознаме|LSO}} Лесото
  • {{знаме|LSO}} Лесото