Предлошка:Country data Комори

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Комори е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Комори

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Комори Наслов на главата статија (Комори)
flag alias Flag of the Comoros.svg Назив на сликата (File:Flag of the Comoros.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1978Flag of the Comoros (1978-1992).svg
1992Flag of the Comoros (1992-1996).svg
1996Flag of the Comoros (1996–2001).svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
COM (преглед) Комори Комори

Пример за употреба

  • {{знаме|Комори}} Комори
  • {{знамеикона|Комори}}Комори

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Комори|1978}} Комори
  • {{знамеикона|Комори|1978}}Комори

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|COM}}Комори
  • {{државнознаме|COM}} Комори
  • {{знаме|COM}} Комори