Предлошка:Country data Колумбија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Padlock.svg

Оваа високоризична предлошка е заштитена од уредување со цел да се спречи вандализам. (дневник на заштувања). Ве молиме дискутирајте ги измените во страницата за разговор или барајте отстранување на заштитата. Можете да користите

  1. пренасочување Предлошка:Пвп на страницата за разговор за да побарате од администарторот да изврши уредување наместо вас.
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Колумбија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Колумбија Наслов на главата статија (Колумбија)
flag alias Flag of Colombia.svg Назив на сликата (File:Flag of Colombia.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
civilCivil Ensign of Colombia.svgCivil Ensign of Colombia.svg
navalNaval Ensign of Colombia.svgNaval Ensign of Colombia.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Шаблон:Морнарица:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
КОЛ (преглед) Колумбија Колумбија

Пример за употреба

  • {{знаме|Колумбија}} Колумбија
  • {{знамеикона|Колумбија}}Колумбија

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Колумбија|civil}} Колумбија
  • {{знамеикона|Колумбија|civil}}Колумбија

Употреба на алијас за пренасочување