Предлошка:Country data Кајмански Острови

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Кајмански Острови е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Кајмански Острови

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Кајмански Острови Наслов на главата статија (Кајмански Острови)
flag alias Flag of the Cayman Islands.svg Назив на сликата (File:Flag of the Cayman Islands.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
oldFlag of the Cayman Islands (pre-1999).svg
civilCivil Ensign of the Cayman Islands.svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
CYM (преглед) Кајмански Острови Кајмански Острови
CAY (преглед) Кајмански Острови Кајмански Острови

Пример за употреба

Употреба на варијанта

Употреба на алијас за пренасочување