Предлошка:Country data Исланд

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Padlock.svg

Оваа високоризична предлошка е заштитена од уредување со цел да се спречи вандализам. (дневник на заштувања). Ве молиме дискутирајте ги измените во страницата за разговор или барајте отстранување на заштитата. Можете да користите

  1. пренасочување Предлошка:Пвп на страницата за разговор за да побарате од администарторот да изврши уредување наместо вас.
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Исланд е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Исланд Наслов на главата статија (Исланд)
flag alias Flag of Iceland.svg Назив на сликата (File:Flag of Iceland.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
oldHvítbláinn.svgHvítbláinn.svg
navalFlag of Iceland (state).svgFlag of Iceland (state).svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Шаблон:Морнарица:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
ИСЛ (преглед) Исланд Исланд

Пример за употреба

  • {{знаме|Исланд}} Исланд
  • {{знамеикона|Исланд}}Исланд

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Исланд|old}} Исланд
  • {{знамеикона|Исланд|old}}Исланд

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|ИСЛ}}Исланд
  • {{државнознаме|ИСЛ}} Исланд
  • {{знаме|ИСЛ}} Исланд