Предлошка:Country data Индонезија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Индонезија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Индонезија

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Индонезија Наслов на главата статија (Индонезија)
flag alias Flag of Indonesia.svg Назив на сликата (File:Flag of Indonesia.svg, прикажана горе-десно)

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Поморското знаме на оваа земја е ист како државното знаме, што значи дека Предлошка:Морнарица го дава следново:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
IDN (преглед) Индонезија Индонезија
INA (преглед) Индонезија Индонезија

Пример за употреба

  • {{знаме|Индонезија}} Индонезија
  • {{знамеикона|Индонезија}}Индонезија

Употреба на алијас за пренасочување