Предлошка:Country data Илиноис

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Илиноис е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Илиноис

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Илиноис Наслов на главата статија (Илиноис)
flag alias Flag of Illinois.svg Назив на сликата (File:Flag of Illinois.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Илиноис}} Илиноис
  • {{знамеикона|Илиноис}}Илиноис