Предлошка:Country data Заир

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Заир е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Заир Наслов на главата статија (Заир)
flag alias Flag of Zaire.svg Назив на сликата (File:Flag of Zaire.svg, прикажана горе-десно)


Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
ZAI (преглед) Заир Заир

Пример за употреба

  • {{знаме|Заир}} Заир
  • {{знамеикона|Заир}}Заир

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|ZAI}}Заир
  • {{државнознаме|ZAI}} Заир
  • {{знаме|ZAI}} Заир

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: