Предлошка:Country data ДР Конго

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data ДР Конго е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Демократска Република Конго Наслов на главата статија (Демократска Република Конго)
flag alias Flag of the Democratic Republic of the Congo.svg Назив на сликата (File:Flag of the Democratic Republic of the Congo.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1960Flag of Congo-Léopoldville (1960-1963).svgFlag of Congo-Léopoldville (1960-1963).svg
1963Flag of Congo-Léopoldville (1963-1966).svgFlag of Congo-Léopoldville (1963-1966).svg
1966Flag of Congo-Kinshasa (1966-1971).svgFlag of Congo-Kinshasa (1966-1971).svg
1997Flag of the Democratic Republic of the Congo.svg (1997-2003).svgFlag of the Democratic Republic of the Congo.svg (1997-2003).svg
2003Flag of the Democratic Republic of the Congo.svg (2003-2006).svgFlag of the Democratic Republic of the Congo.svg (2003-2006).svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
COD (преглед) Демократска Република Конго Демократска Република Конго
ДР Конго (преглед) Демократска Република Конго Демократска Република Конго
Конго, Демократска Република (преглед) Демократска Република Конго Демократска Република Конго
Конго-Киншаса (преглед) Демократска Република Конго Демократска Република Конго

Пример за употреба

Употреба на варијанта

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: