Предлошка:Country data Ел Салвадор

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Ел Салвадор е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Ел Салвадор

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Ел Салвадор Наслов на главата статија (Ел Салвадор)
flag alias Flag of El Salvador.svg Назив на сликата (File:Flag of El Salvador.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1869El Salvador flag of 1869.svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
СЛВ (преглед)Предлошка:Country data СЛВПредлошка:Country data СЛВ
ЕСА (преглед) Ел Салвадор Ел Салвадор

Пример за употреба

  • {{знаме|Ел Салвадор}} Ел Салвадор
  • {{знамеикона|Ел Салвадор}}Ел Салвадор

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Ел Салвадор|1869}} Ел Салвадор
  • {{знамеикона|Ел Салвадор|1869}}Ел Салвадор

Употреба на алијас за пренасочување