Предлошка:Country data Еквадор

Од Википедија — слободната енциклопедија

Оваа високоризична предлошка е заштитена од уредување со цел да се спречи вандализам. (дневник на заштувања). Ве молиме дискутирајте ги измените во страницата за разговор или барајте отстранување на заштитата. Можете да користите {{editprotected}} на страницата за разговор за да побарате од администарторот да изврши уредување наместо вас.

Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Еквадор е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Еквадор

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Еквадор Наслов на главата статија (Еквадор)
flag alias Flag of Ecuador.svg Назив на сликата (File:Flag of Ecuador.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1830Flag of Ecuador (1830-1845).gif
1845Flag of Ecuador (1845-1860).svg
1900Flag of Ecuador (1900–2009).svg
civilCivil Flag and Ensign of Ecuador.svg
municipalMunicipal Flag_of Ecuador.svg
navalFlag of Ecuador.svg
armyFlag of Ecuador Army.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Предлошка:Морнарица:

  • {{морнарица|Еквадор}} Ecuadorian Navy
  • {{знамеикона|Еквадор|naval}}Еквадор

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за армијата што може да се користи со Предлошка:Армија:

  • {{армија|Еквадор}} Ecuadorian Army
  • {{знамеикона|Еквадор|армија}}Еквадор

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
ECU (преглед) Еквадор Еквадор

Пример за употреба

  • {{знаме|Еквадор}} Еквадор
  • {{знамеикона|Еквадор}}Еквадор

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Еквадор|1830}} Еквадор
  • {{знамеикона|Еквадор|1830}}Еквадор

Употреба на алијас за пренасочување