Предлошка:Country data Велс

Од Википедија — слободната енциклопедија

Оваа високоризична предлошка е заштитена од уредување со цел да се спречи вандализам. (дневник на заштувања). Ве молиме дискутирајте ги измените во страницата за разговор или барајте отстранување на заштитата. Можете да користите {{editprotected}} на страницата за разговор за да побарате од администарторот да изврши уредување наместо вас.

Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Велс е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Велс

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Велс Наслов на главата статија (Велс)
flag alias Flag of Wales 2.svg Назив на сликата (File:Flag of Wales 2.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1807Wales1807-1953.gif
1953Flag of Wales (1953-1959).svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
ВЕЛ (преглед) Велс Велс

Пример за употреба

  • {{знаме|Велс}} Велс
  • {{знамеикона|Велс}}Велс

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Велс|1807}} Велс
  • {{знамеикона|Велс|1807}}Велс

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|ВЕЛ}}Велс
  • {{државнознаме|ВЕЛ}} Велс
  • {{знаме|ВЕЛ}} Велс