Предлошка:Country data Бутан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Бутан е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Бутан

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Бутан Наслов на главата статија (Бутан)
flag alias Flag of Bhutan.svg Назив на сликата (File:Flag of Bhutan.svg, прикажана горе-десно)


Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
BTN (преглед) Бутан Бутан
BHU (преглед) Бутан Бутан

Пример за употреба

  • {{знаме|Бутан}} Бутан
  • {{знамеикона|Бутан}}Бутан

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|BTN}}Бутан
  • {{државнознаме|BTN}} Бутан
  • {{знаме|BTN}} Бутан