Предлошка:Country data Британски Девствени Острови

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Британски Девствени Острови е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Британски Девствени Острови

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Британски Девствени Острови Наслов на главата статија (Британски Девствени Острови)
flag alias Flag of the British Virgin Islands.svg Назив на сликата (File:Flag of the British Virgin Islands.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
трговско[[File:{{{flag alias-трговско}}}|40px|border]]{{{flag alias-трговско}}}

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
VGB (преглед) Британски Девствени Острови Британски Девствени Острови
IVB (преглед) Британски Девствени Острови Британски Девствени Острови

Пример за употреба

Употреба на варијанта

Употреба на алијас за пренасочување