Предлошка:Country data Боливија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Padlock.svg

Оваа високоризична предлошка е заштитена од уредување со цел да се спречи вандализам. (дневник на заштувања). Ве молиме дискутирајте ги измените во страницата за разговор или барајте отстранување на заштитата. Можете да користите

  1. пренасочување Предлошка:Пвп на страницата за разговор за да побарате од администарторот да изврши уредување наместо вас.
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Боливија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Боливија Наслов на главата статија (Боливија)
flag alias Flag of Bolivia.svg Назив на сликата (File:Flag of Bolivia.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
stateFlag of Bolivia (state).svgFlag of Bolivia (state).svg
navalNaval Ensign of Bolivia.svgNaval Ensign of Bolivia.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Шаблон:Морнарица:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
БОЛ (преглед) Боливија Боливија

Пример за употреба

  • {{знаме|Боливија}} Боливија
  • {{знамеикона|Боливија}}Боливија

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Боливија|state}} Боливија
  • {{знамеикона|Боливија|state}}Боливија

Употреба на алијас за пренасочување