Предлошка:Country data Бенин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Бенин е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Бенин

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Бенин Наслов на главата статија (Бенин)
flag alias Flag of Benin.svg Назив на сликата (File:Flag of Benin.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1975Flag of Benin (1975-1990).svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
BEN (преглед) Бенин Бенин

Пример за употреба

  • {{знаме|Бенин}} Бенин
  • {{знамеикона|Бенин}}Бенин

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Бенин|1975}} Бенин
  • {{знамеикона|Бенин|1975}}Бенин

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|BEN}}Бенин
  • {{државнознаме|BEN}} Бенин
  • {{знаме|BEN}} Бенин

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: