Предлошка:Country data Ајова

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Ајова е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Ајова

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Ајова Наслов на главата статија (Ајова)
flag alias Flag of Iowa.svg Назив на сликата (File:Flag of Iowa.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Ајова}} Ајова
  • {{знамеикона|Ајова}}Ајова