Предлошка:Country data Арканзас

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Арканзас е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Арканзас

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Арканзас Наслов на главата статија (Арканзас)
flag alias Flag of Arkansas.svg Назив на сликата (File:Flag of Arkansas.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Арканзас}} Арканзас
  • {{знамеикона|Арканзас}}Арканзас