Предлошка:Country data Аризона

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Аризона е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Аризона Наслов на главата статија (Аризона)
flag alias Flag of Arizona.svg Назив на сликата (File:Flag of Arizona.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Аризона}} Аризона
  • {{знамеикона|Аризона}}Аризона