Предлошка:Country data Ангвила

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Ангвила е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Ангвила

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Ангвила Наслов на главата статија (Ангвила)
flag alias Flag of Anguilla.svg Назив на сликата (File:Flag of Anguilla.svg, прикажана горе-десно)


Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
AIA (преглед) Ангвила Ангвила

Пример за употреба

  • {{знаме|Ангвила}} Ангвила
  • {{знамеикона|Ангвила}}Ангвила

Употреба на алијас за пренасочување