Предлошка:Country data Алжир

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Алжир е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Алжир

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Алжир Наслов на главата статија (Алжир)
flag alias Flag of Algeria.svg Назив на сликата (File:Flag of Algeria.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1958Variant flag of the GPRA (1958-1962).svgFlag of Algeria (1958-1962).svg
navalNaval Ensign of Algeria.svgNaval Ensign of Algeria.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Шаблон:Морнарица:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
DZA (преглед) Алжир Алжир
ALG (преглед) Алжир Алжир

Пример за употреба

  • {{знаме|Алжир}} Алжир
  • {{знамеикона|Алжир}}Алжир

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Алжир|1958}} Алжир
  • {{знамеикона|Алжир|1958}}Алжир

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|DZA}}Алжир
  • {{државнознаме|DZA}} Алжир
  • {{знаме|DZA}} Алжир