Предлошка:Country data Алберта

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Алберта е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Алберта Наслов на главата статија (Алберта)
flag alias Flag of Alberta.svg Назив на сликата (File:Flag of Alberta.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1905Flag of Canada (1868–1921).svgCanadian Red Ensign 1868-1921.svg
1921Flag of Canada (1921–1957).svgCanadian Red Ensign (1921-1957).svg
1957Flag of Canada (1957–1965).svgCanadian Red Ensign (1957-1965).svg


Пример за употреба

  • {{знаме|Алберта}} Алберта
  • {{знамеикона|Алберта}}Алберта

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Алберта|1905}} Алберта
  • {{знамеикона|Алберта|1905}}Алберта