Предлошка:Country data Азербејџанска ССР

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Азербејџанска ССР е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of the Azerbaijan Soviet Socialist Republic (1956–1991).svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Азербејџанска ССР Наслов на главата статија (Азербејџанска ССР)
shortname alias Азербејџанска ССР (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of the Azerbaijan Soviet Socialist Republic.svg Назив на сликата (File:Flag of the Azerbaijan Soviet Socialist Republic.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1920Flag of the Azerbaijan Soviet Socialist Republic (1920-1921).svgFlag of Azerbaijan SSR (1920-1921).svg
1937Flag of the Azerbaijan Soviet Socialist Republic (1937-1940).svgFlag of Azerbaijan SSR (1937-1940).svg
1940Flag of the Azerbaijan Soviet Socialist Republic (1940-1952).svgFlag of Azerbaijan SSR (1940-1952).svg
1990Flag of Azerbaijan.svgFlag of Azerbaijan.svg


Пример за употреба

Употреба на варијанта

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: