Предлошка:Country data Јужна Кореја

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Јужна Кореја е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Јужна Кореја

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Јужна Кореја Наслов на главата статија (Јужна Кореја)
flag alias Flag of South Korea.svg Назив на сликата (File:Flag of South Korea.svg, прикажана горе-десно)

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Поморското знаме на оваа земја е ист како државното знаме, што значи дека Предлошка:Морнарица го дава следново:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
KOR (преглед) Јужна Кореја Јужна Кореја
Republic of Korea (преглед) Јужна Кореја Јужна Кореја
Korea, South (преглед) Јужна Кореја Јужна Кореја

Пример за употреба

  • {{знаме|Јужна Кореја}} Јужна Кореја
  • {{знамеикона|Јужна Кореја}}Јужна Кореја

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: