Предлошка:CYM

Од Википедија — слободната енциклопедија

 Кајмански Острови

Икона за документација Документација за предлошка

Опис

{{CYM}}

Става знаменце и викиврска за Кајмански Острови. Оваа предлошка е пандан на {{flag|Кајмански Острови}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 за земјата како кратенка за позгодно уредување.

Можете да користите и {{CAY}} (што пренасочува кон предлошкава) бидејќи „CAY“ е код на МОК, а е код на ФИФА за Кајмански Острови.

Поврзано