Предлошка:Ракометен дрес

Од Википедија — слободната енциклопедија
Бои на екипата
Бои на екипата
Бои на екипата
Бои на екипата
{{{title}}}
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

Оваа предлошка е наменета за полесно да се прикажат боите или униформите на ракометниот тим. Не се користи непосредно во страницата, туку внатре во инфокутијата. Заснована е на предлошката {{Фудбалски дрес}}. Видете ја документацијата таму.

Поврзано[уреди извор]