Предлошка:Инфокутија ракометен клуб

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Инфокутија ракометен клуб
[[File:{{{image}}}|150px]]
Целосен назив{{{full name}}}
Прекари{{{nickname}}}
Краток назив{{{short name}}}
Основан{{{founded}}}
Распуштен{{{dissolved}}}
Игралиште{{{ground}}}
Приемност{{{capacity}}}
Престедател{{{chairman}}}
Главен тренер{{{manager}}}
Лига{{{league}}}
{{{season}}}{{{position}}}
Бои
Клупски бои              
Дресови
Бои на екипата
Kit body unknown.png
Бои на екипата
Бои на екипата
Бои на екипата
Домашен
Бои на екипата
Kit body unknown.png
Бои на екипата
Бои на екипата
Бои на екипата
Гостински
Мреж. место
[{{{website}}} Матична страница]
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

{{Инфокутија ракометен клуб
| clubname  = 
| image    = 
| fullname  = 
| short name = 
| founded   = 
| ground   = 
| capacity  = 
| chairman  = 
| manager   = 
| league   = 
| season   = 
| position  = 
| website   = 
| colour1   = 
| colour2   = 
| colour3   = 
| pattern_la1 = 
| pattern_b1 = 
| pattern_ra1 = 
| pattern_sh1 = 
| leftarm1  = 
| body1    = 
| rightarm1  = 
| shorts1   = 
| pattern_la2 = 
| pattern_b2 = 
| pattern_ra2 = 
| pattern_sh2 = 
| leftarm2  = 
| body2    = 
| rightarm2  = 
| shorts2   = 
}}

Поврзано[уреди извор]