Предлошка:ПолКарта Кина (рамноправоаголна)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Кина
name Кина
border
coordinates
55
70 ←↕→ 140
15
map center 35° N; 105° E / 35° N; 105° E / 35; 105
image China location map.svg
ПолКарта Кина (рамноправоаголна)

Поврзано[уреди извор]