Предлошка:Општинскигрб

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

link={{{1}}} [[{{{1}}}|]]

Padlock.svg

Оваа високоризична предлошка е заштитена од уредување со цел да се спречи вандализам. (дневник на заштувања). Ве молиме дискутирајте ги измените во страницата за разговор или барајте отстранување на заштитата. Можете да користите {{editprotected}} на страницата за разговор за да побарате од администарторот да изврши уредување наместо вас.

Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Предлошкава дава грб и име на општина во Македонија, вметнувајќи го во инфокутија или ред од текстот. Особено а предвиден за задавање во параметарот |општина= на тие страници.

Употреба

{{општинскигрб|Општина Демир Хисар}}
дава

Грб на Општина Демир Хисар.png Демир Хисар