Предлошка:Инфокутија Покраина во Иран

Од Википедија — слободната енциклопедија
{{{province_name}}}
استان {{{ostan_name}}}
Местоположба
[[Image:{{{loc_map}}}|200px|Map of Iran with {{{province_name}}} highlighted.]]
Информации
Aдмин.Центар:
 • Координати:
{{{capital}}}
 • {{{latd}}}° СГШ {{{longd}}}° ИГД
Површина : {{{area}}} km²
Население({{{pop_year}}}):
 • Густина :
{{{pop}}}
 • {{{pop_density}}}/km²
Бр.на Окрузи: {{{sub_provinces}}}
Часовен појас: UTC+3:30
Јазици: {{{languages}}}