Предлошка:Инфокутија Периферија ГР

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Coat of arms of Greece.svg
{{{име}}}
{{{локално_име}}}
[[Слика:{{{мапа}}}|200px|Областа {{{име}}} во Грција]]
 
Главен град {{{главен_град}}}
Окрузи {{{префектури}}}
Население {{{население}}} ({{{население_од}}})
Површина {{{површина}}} км²
Густина {{{густина}}} жит/км²
Податоци...
Портал нема

Овој шаблон се користи за областите на Грција. Видете ја страницата за дискусија за упатства.