Шаблон:Инфокутија Карпа/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Шаблонов дава инфокутија за статии за разни видови карпи (и има поинаква намена од инфокутијата за минерал). Основната ширина изнесува 200 пиксели, но може да се зголеми со параметарот image_size.

Употреба[уреди извор]

{{Инфокутија Карпа
|name=
|type=
|image=
|image_alt=
|image_caption=
}}
{{Инфокутија Карпа
|name=
|alternative_name=
|type=
|type_link=
|image=
|image_size=
|image_alt=
|image_caption=
|composition=
|composition_secondary=
}}

Поврзано[уреди извор]