Прејди на содржината

Предлошка:Добредојде-анон-вандал/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија

Употреба

[уреди извор]

За да го употребите оваа предлошка, додадете {{subst:добредојде-анон-вандал}} на разговорната страница на анонимниот корисник.

Параметри:

  • Релевантната страница: {{subst:добредојде-анон-вандал|Статија}}
  • Вашето име: {{subst:добредојде-анон-вандал|Статија|Име}}

Поврзано

[уреди извор]
  • {{зачленисе}} — за конструктивни придонеси, покана за зачленување

За регистрирани корисници

[уреди извор]