Предлошка:Добра статија

Од Википедија — слободната енциклопедија


Ова е добра статија. Стиснете тука за повеќе информации.
Статијата Добра статија е добра статија. Таа исполнува одредени критериуми за квалитет и е дел од инкубаторот на Википедија.
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

Вметнете {{добра статија}} или само {{добра}} на дното на страницата, пред категориите, ако статијата ги исполнува критериумите за добра статија. Било кој уредувач може да го направи ова.

Оваа предлошка ги става статиите во Категорија:Добри статии, а исто така ги прикажува и на Википедија:Инкубатор, ризницата на добри статии.

Поврзано[уреди извор]