Правилата на Џорџија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Правилата на Џорџија
(Georgia Rule)“
Georgia rule.jpg
РежисерГери Маршал
ПродуцентПитер Губер
СценаристМарк Андрус
НастапуваатЏејн Фонда
Фелисити Хафман
Линдзи Лохан
Дермот Малрони
Кери Елвис
Жанрдрама
МузикаЏон Дебни
КинематографијаКарл Валтер Линденлауб
ДистрибутерUniversal Pictures
Премиера11 мај, 2007
Времетраење113 мин.
Држава САД
Јазиканглиски
Буџет$23,541,969

Правилата на Џорџија (англиски: Georgia Rule) е американски драма филм од 2007 година, режиран од Гери Маршал и во главните улоги Џејн Фонда, Фелисити Хафман и Линдзи Лохан.