Поџо ди Санремо

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Поџио ди Санремо — рид во Италија, во близина на Санремо. Користен е во велосипедската трка Милано-Санремо и често е местото на одлучувачките напади за победа.

Координати: 43°49′30″N 7°48′54″E / 43.82500° N; 7.81500° E / 43.82500; 7.81500