Прејди на содржината

Поџо ди Санремо

Координати: 43°49′30″N 7°48′54″E / 43.82500° СГШ; 7.81500° ИГД / 43.82500; 7.81500
Од Википедија — слободната енциклопедија

Поџио ди Санремо — рид во Италија, во близина на Санремо. Користен е во велосипедската трка Милано-Санремо и често е местото на одлучувачките напади за победа.

43°49′30″N 7°48′54″E / 43.82500° СГШ; 7.81500° ИГД / 43.82500; 7.81500