Податотека:Wien - Bezirk Wieden, Wappen.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 512 × 666 пиксели, големина: 887 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
Deutsch: Wappen des 4. Wiener Gemeindebezirkes Wieden.
English: Coat of arms of the 4th District of Vienna, Wieden.
Датум Непознат датум
Unknown date
Unknown date
Извор https://www.wien.gv.at/bezirke/bezirkswappen/#bezirk4
Автор Grafik: WStLA
Дозвола
(Пренамена на податотекава)
Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 4.0 Меѓународна.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Морате да го наведете делото на начин определен од авторот или лицензорот (но не на начин кој сугерира дека тој ве застапува или ја застапува употребата на делото.)
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна23:51, 18 декември 2017Минијатура на верзијата од 23:51, 18 декември 2017512 × 666 (887 КБ)FränsmerGleiche Quelle - allerdings wirkliche Vektordatei
15:21, 25 јуни 2017Минијатура на верзијата од 15:21, 25 јуни 2017382 × 496 (1,51 МБ)Bwag{{Information |Description= {{de|1= Wappen des 4. Wiener Gemeindebezirkes Wieden.}} {{en|1= Coat of arms of the 4th District of Vienna, Wieden.}} |Source= https://www.wien.gv.at/bezirke/bezirkswappen/#b...

Податотекава се користи во следниве 2 страници:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци