Податотека:Avril Lavigne in Hongkong Press cropped.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(1.216 × 1.728 пиксели, големина: 842 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

Avril Lavigne In Hong Kong 2007 Press Conf.

Датум (UTC)
Извор File:Avril_Lavigne_in_Hongkong_Press.JPG
Автор


Applications-graphics.svg
Ова е ретуширана слика, што значи дека е дигитално променета (обработена) од изворната верзија. Обработки: cropped, mirror. Оригиналот може да се види тука: Avril Lavigne in Hongkong Press.JPG. Обработил: Veinarde.

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следниве лиценци:
w:mk:Криејтив комонс
наведи извор
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор 2.5 Нелокализирана
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.

w:mk:Криејтив комонс
наведи извор сподели под исти услови
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.
Оваа ознака за лиценца е додадена на податотекава како дел од подновата на лиценците на ГЛСД.
GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
Одберете лиценца по ваш избор.

Изворна евиденција за подигањето

This image is a derivative work of the following images:

  • File:Avril_Lavigne_in_Hongkong_Press.JPG licensed with Cc-by-2.5, Cc-by-sa-3.0-migrated, GFDL
    • 2007-05-24T10:41:41Z Sry85 2650x2151 (1095770 Bytes) {{Information |Description= Avril Lavigne In Hong Kong 2007 Press Conf. |Source=self-made |Date= May 3,2007 |Author= [[User:Sry85|]] }}

Uploaded with derivativeFX

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна19:15, 27 мај 2011Минијатура на верзијата од 19:15, 27 мај 20111.216 × 1.728 (842 КБ)KeraunoscopiaMatch-crop from original source image without reducing size, slight sharpen, no mirroring in accordance with en:MOS:IMAGES
04:11, 15 ноември 2010Минијатура на верзијата од 04:11, 15 ноември 2010337 × 479 (140 КБ)Veinarde{{Information |Description=Avril Lavigne In Hong Kong 2007 Press Conf. |Source=*File:Avril_Lavigne_in_Hongkong_Press.JPG |Date=2010-11-15 02:08 (UTC) |Author=*Sry85 *derivative work: Veinarde |Permission= |other_vers

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци