Податотека:Кочанскиот ориз.pdf

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Оди на страница


Изворна податотека(1.214 × 1.735 пиксели, големина: 49,87 МБ, MIME-тип: application/pdf, 115 страници)
Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис[уреди]

Опис
English: A book - monograph for the rice of Kochani - the largest and well known rice producing region in Macedonia and southeastern Europe. (Permission for use for editing articles, scientific and information usage, Agroexpedition field research)
Датум
Извор
institution QS:P195,Q2466285
Автор Илинка Атанасова, Љубинка Ајтовска, Добре Андов, Даница Андреевска, Верица Илиева


МАНУ-Лого.svg
Овој отсликан документ е доставен од матичниот викимедијанец во Македонска академија на науките и уметностите (МАНУ) како дел од проектот за соработка со организацијата Споделено знаење.

English | македонски | +/−

Shared Knowledge Logo.svg

Лиценцирање[уреди]

w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 4.0 Меѓународна.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Морате да го наведете делото на начин определен од авторот или лицензорот (но не на начин кој сугерира дека тој ве застапува или ја застапува употребата на делото.)
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна12:25, 6 јули 2016Минијатура на верзијата од 12:25, 6 јули 20161.214 × 1.735, 115 страници (49,87 МБ)МакедонецUser created page with UploadWizard

Податотекава се користи во следниве 5 страници:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци