Подарок (архив)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Подарок е предавање на архивски материјал од иматели за разни побуди.

Имателот на архивскиот материјал од разни побуди го предава материјалот во надлежниот архив и задржува одредени права над предадениот материјал, односно може да постави одредени услови за негово користење.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]